ההיסטוריה של Yale

Yale הוא אחד מהמותגים הבינלאומיים הוותיקים ביותר בעולם וככל הנראה, השם הידוע והמוכר ביותר בתעשיית הנעילה. ההיסטוריה המרתקת של ייל כוללת חידושים ופטנטים גדולים שהיוו דרך אבן בהיסטוריה של ייל ושל תעשיית הנעילה כולה.

ההתחלה

שורשי המותג Yale נטועים באמריקה הקולוניאלית. משפחת Yale החליטה להגר לעולם החדש מוולס הצפונית.

בשנת 1840 לערך, סר לינוס ייל, החל לעצב ולייצר סדרות של מנעולים חדשניים ברמת ביטחון גבוהה בחנות המנעולים שלו בניופורט, ניו יורק. הוא התמחה במנעולים לנעילת בנקים - מנעולים יקרים המיוצרים באופן ידני.

בנו של סר לינוס ייל אשר הצטרף לעסקי אביו ב – 1850, שכלל ורשם פטנט על צילינדר עם מערכת פינים וקפיצים, שהמציא אביו, והפך למומחה בתחום הנעילה.

ב- 1862 הציג לעולם מנעול חדש לנעילה בבנקים וסימן את המעבר לשימוש במנעולי מספרים במקום במנעולי מפתחות.

חדשנות פורצת דרך

המנעול שהמציא נחשב כיום למנעול פופולרי הנמצא בשימוש בארה"ב ובעולם כולו .
ייל הבן התנסה גם עם מנעול המבוסס על עיקרון המכניזם בו שימוש כבר במצריים העתיקה, 4,000 שנים קודם לכן.
לבסוף, לאחר רישומי פטנטים נוספים בין השנים 1861 ל- 1865, הצליח ייל הבן לפתח את המצאתו החשובה ביותר צילינדר
Yale.

לינוס ייל הבן שינה את תעשיית הנעילה לנצח עם המצאותיו פורצות הדרך.

תפוצה בינלאומית

בהסתמכם על הפטנטים הרשומים על שם Yale, האמינות והחדשנות של המותג, ייל הבן ועמיתו – הנרי טוואן, ייסדו את חברת Yale&Towne בשנת 1868. החברה העסיקה באותה התקופה 35 עובדים.

החברה צמחה ונכנסה לתחום שרשראות הרמה ידניות ומלגזות וב – 1879 הציגה ליין של מנעולי תליה. ייל וטוואן רכשו את חברת Norton – חברה לסגרים הידראוליים ואת חברת H&T Vaugham.
בתחילת המאה ה- 20 החברה הפכה לגלובלית והעסיקה יותר מ – 12,000 עובדים.
במהלך המאה ה – 20, רכישות ושיתופי פעולה עם מותגים אחרים כמו Guli, Chubb, Parkes ו – C E Marshall הפכו את מנעולי Yale למוכרים בכל רחבי העולם.

באוגוסט 2000, Yale נרכשה ע"י קבוצת ASSA ABLOY ומאז הפכה למובילה עולמית בפתרונות נעילה.סיפור ההיסטורי של חברת ייל Yale מרגע המצאת המנעול הראשון ועד לפיתוח שאר המוצרים. כספות, מנעולים, רמת ביטחון גבוהה, צילינידר, פטנטים, סגרים הידראוליים.